Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Kuchenny kocioł
Decydując się na montaż kotła grzewczego stajemy przed wyborem pomieszczenia w jakim urządzenie ma się znajdować. Prawne regulacje powodują, że przy braku kotłowni jesteśmy często zmuszeni zainstalować urządzenie grzewcze w kuchni lub łazience. Wbrew pozorom rozwiązanie takie ma bardzo wiele zalet, musimy jednak dobrze przemyśleć wybór urządzenia.

Aby kocioł nie raził w oczy
Przy wyborze między łazienką a kuchnią, za tym drugim pomieszczeniem przemawiają czynniki takie jak łatwy dostęp do urządzenia. Przede wszystkim jednak kuchnia jest pomieszczeniem większym od łazienki, co oznacza większą swobodę w wyborze miejsca montażu kotła. Jeżeli w wybranym przez nas miejscu umieścimy estetyczne urządzenie efekt powinien nas w pełni usatysfakcjonować. Obecnie duża część kotłów oferowanych na rynku jest produkowana właśnie z myślą o instalacji w pomieszczeniach często odwiedzanych przez domowników. Są niewielkie i co równie istotne – ciche. Wiszące kotły gazowe, takie jak MCR i City firmy De Dietrich, charakteryzują się nowoczesnym designem pozwalającym na estetyczne wkomponowanie ich np. w ciąg szafek kuchennych. Montując taki kocioł nie zaburzymy wystroju wnętrza i zapewnimy sobie wygodny dostęp do samego urządzenia.


Jaki kocioł w jakiej kuchni?
Wybierając kocioł do naszej kuchni, powinniśmy mieć na uwadze również czysto praktyczne względy. Specjaliści w tym przypadku zalecają montaż kotłów z zamkniętą komorą spalania. Mogą to być kotły kondensacyjne takie jak MCR i INNOVENS firmy De Dietrich albo kotły „tradycyjne” w specjalnych wersjach, takich jak kocioł CITY oznaczony symbolem FF. Możemy czywiście zdecydować się na zakup kotła z otwartą komorą spalania, wymaga on jednak odpowiedniego napływu powietrza do pomieszczenia, w którym jest zamontowany. Oznacza to konieczność wykonania otworu nawiewnego, czego efektem może być nadmierne wychłodzenie pomieszczenia. Kotły z zamkniętą komorą spalania czerpią powietrze z zewnątrz za pomocą specjalnego przewodu koncentrycznego, którym również są usuwane powstałe spaliny. Nie pobierają więc powietrza z pomieszczenia, nie wymagają stosowania nawiewu i nie zasysają tłustych oparów kuchennych.
Kupując kocioł pamiętajmy również o opłatach za gaz. Możemy je znacząco zredukować wybierając nowoczesny kocioł kondensacyjny. Pracuje on dużo efektywniej od tradycyjnego urządzenia, a największe oszczędności generuje w przypadku współpracy z coraz powszechniej stosowanym w kuchniach ogrzewaniem podłogowym.

Ciepło i wygodnie
Jeżeli kocioł ma służyć do ogrzewania wody użytkowej, umieszczając go w kuchni zapewniamy sobie szybki dopływ ciepłej wody do kuchennych kranów. W mieszkaniu, urządzenie takie znajduje się na ogół wystarczająco blisko także kranów łazienkowych. Sytuacja może jednak wyglądać inaczej w przypadku domów jednorodzinnych. Żeby ciepła woda była szybko dostępna w całym domu, warto zastosować tzw. cyrkulację ciepłej wody. Aby zapewnić odpowiednią ilość ciepłej wody korzystne jest również, szczególnie przy większej liczbie domowników, zainstalowanie kotła z kilkudziesięciolitrowym zasobnikiem. Tym, co często w największym stopniu decyduje o naszym zadowoleniu z jakiegokolwiek urządzenia jest to, jak sprawdza się ono w codziennej eksploatacji. Aby kocioł nie sprawiał nam problemów i dobrze spełniał swoje zadania, powinniśmy wybrać urządzenie dobrej jakości, wyposażone w automatykę pozwalającą na prostą obsługę. Konsole oferowane do kotłów De Dietrich pozwalają np. na ustawienie pracy kotła w zależności od pory dnia i dni tygodnia. We współpracy z czujnikiem pokojowym dostosowują temperaturę pomieszczenia, w którym zamontowano czujnik do aktualnych warunków. Możemy być wtedy pewni, że jeżeli temperatura na dworze spadnie, kocioł zacznie pracować z większą mocą, tak by nasz pokój się nie wychłodził.

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości