Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Bezpieczny sufit w EMPiKu
Dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfort klientów wymaga ogromnych starań. Nie wolno zlekceważyć choćby najmniejszych oznak zagrożenia. Dlatego EMPiK zdecydował się na przeprowadzenie kontroli sufitów podwieszanych w swoich salonach. Zadanie to powierzono firmie Rigips Polska – Stawiany, specjaliście w zakresie wykonawstwa i montażu sufitów podwieszanych.

W ostatnim czasie w centrach handlowych zagrożeniem stały się nieprawidłowo zamontowane podwieszane sufity. Choć na szczęście nikt nie został poważnie ranny, firma EMPiK, posiadacz tego typu wykończenia wnętrz w swoich salonach i Rigips Polska – Stawiany, producent wysokiej jakości systemów suchej zabudowy wnętrz, zdecydowały się na przeprowadzenie wspólnej akcji, mającej na celu zapobieżenie potencjalnym wypadkom.

Współpraca EMPiK-u z firmą Rigips rozpoczęła się latem 2005 roku. W trosce o bezpieczeństwo klientów fachowcy Rigips rozpoczęli kontrolę w 13 salonach EMPiK w największych miastach Polski. Tam, gdzie stan sufitów podwieszanych budził niepokój, niezwłocznie zdecydowano się przeprowadzić naprawy. Tak było również w Szczecinie, gdzie surowej kontroli poddano sufit podwieszany w EMPiK-u w Centrum Handlowym GALAXY przy Alei Wyzwolenia 18.

Oględzin salonu dokonał w lipcu ubiegłego roku przedstawiciel Rigipsu, Paweł Kocemba. Konieczne było ustalenie rodzaju sufitu, zaleceń producenta oraz zgodności wykonania prac montażowych z wymogami producenta. Sprawdzano także, czy kołki, na których wspiera się konstrukcja są wystarczająco wytrzymałe. Poprawek wymagało pięć miejsc na suficie szczecińskiego salonu. Zdemontowano fragmenty płytek sufitowych między innymi przy wejściu w sali głównej, obrębie punktu kasowego, w sąsiedztwie strefy czytelni i punktu informacyjnego oraz obok działu fotograficznego. Zagęszczono rozstaw wieszaków, utrzymujących sufit. Podwieszenia sufitu i elementów dekoracyjnych dokonano bezpośrednio do konstrukcji budynku oraz dołożono profil główny, aby jego odległość od ściany nie przekraczała wymaganych 60 centymetrów.

Po zakończeniu prac sufit spełnia nawet najbardziej wygórowane standardy techniczne. Oficjalnym potwierdzeniem tego faktu stało się przekazanie kierownictwu salonu Certyfikatu Bezpieczeństwa Rigips. Certyfikat jest nie tylko dowodem na to, że wykończenie salonu odznacza się doskonałą jakością i nie stanowi zagrożenia dla ludzi, ale także potwierdzeniem troski sklepu o komfort zakupów i dobro odwiedzających go klientów. Certyfikat został oficjalnie przekazany na ręce szefowej marketingu szczecińskiego salonu, Pani Anny Antoniak, 20 kwietnia br. podczas konferencji prasowej. Certyfikat wręczyła Kierownik Działu Wsparcia Sprzedaży firmy Rigips Polska – Stawiany, Pani Agnieszka Jeznach.Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości