Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Trzecia fabryka BAUMIT w Polsce
Już za kilka miesięcy (październik 2006) firma Baumit –powiększy się o nową fabrykę. Tym razem w łódzkim powstanie zakład, wytwarzający suche zaprawy i mieszanki tynkarskie. Oznacza to nowe miejsca pracy i szanse na rozwój dla powiatu łowickiego, w którym dziś stopa bezrobocia wynosi 13.7%


Nowa córka Baumitu


Łowicz - to trzeci po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie zakład produkcyjny firmy Baumit. W specjalnie przygotowanej strefie inwestycyjnej, na 3 hektarowej działce, w kwietniu rozpoczną się prace budowlane. Jest nadzieja, że nowe inwestycje - pociągną za sobą kolejne, dlatego przedstawiciele samorządu łowickiego już myślą, jak skutecznie przyciągnąć w rejony Łowicza inwestorów. Baumit będzie usytuowany w miejscu, gdzie na razie nie ma innych zakładów produkcyjnych, ale przykład fabryki z Piotrkowa Trybunalskiego pokazał, że towarzystwo inwestorów może się bardzo szybko rozrosnąć.
- Pojawienie się Baumitu na lokalnym rynku skutkowało tym, że obok firmy sytuowały się inne podmioty gospodarcze przyczyniając się tym samym do ekonomicznego i gospodarczego rozwoju regionu –wspomina Andrzej Just, prezes polskiej filii Baumit.


Powstaje strefa?
Zakład produkcyjny w Łowiczu powstanie przy ulicy Prymasowskiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 14, a jednocześnie obwodnicą miasta od strony zachodniej Łowicza. - Nowy obszar inwestycyjny ma zostać skomunikowany z trasą nr 14 poprzez utworzenie ronda, które poprawi także bezpieczeństwo ruchu drogowego. – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Robert Stępniewski - Do miejsca inwestycji doprowadzone zostaną media, w tym gaz ziemny. Dzięki przedsięwzięciu najbliższa okolica zostanie zaopatrzona w nowy nośnik energetyczny.
Urzędnicy nie ukrywają, że powstała strefa ekonomiczna przyczyni się do rozwoju Łowicza i w jakimś stopniu pozwoli zredukować bezrobocie – w mieście Łowicz jest ono niewielkie w stosunku do średniej krajowej, bo wynosi około 11% , ale każde miejsce pracy jest na wagę złota, zatem i te są przyjmowane z dużym zadowoleniem – dodaje Stępniewski.


Na sucho
W powstającym zakładzie wytwarzane będą suche zaprawy i mieszanki tynkarskie. Szacuje się, że nowa fabryka będzie w stanie wyprodukować ich 200 tys. ton rocznie. W pierwszym roku działania Baumit chce zatrudnić 40 pracowników. Wybrani kandydaci w początkowej fazie rekrutacji przejdą szereg szkoleń i kursów w innych już istniejących zakładach firmy Baumit.


Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma istnieje jest w tej w 20 krajach Europy Centralnej, Południowej i Wschodniej.
Szczególnie silną pozycję na rynku materiałów budowlanych firma BAUMIT zdobyła w zakresie dociepleń budynków. Oferta obejmuje także produkty elewacyjne, tynki i jastrychy. W Polsce istnieją dwa zakłady produkcyjne Baumit. Obecnie budowany jest trzeci

Źródło: iN PLUS

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości