Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Nowe konwektory GEA TC – estetyka i ogrzewanie
Opolska firma GEA Technika Cieplna wdrożyła koncepcję konwektora stalowego opartego na unikalnej technologii eliptycznych rur żebrowanych. Panele grzewcze, wykorzystujące technologię opracowaną przez koncern GEA, charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną, małymi wymiarami, estetyką pozwalającą na zastosowanie ich w pomieszczeniach mieszkalnych i
dużą wytrzymałością. Najnowszy produkt GEA TC dostępny jest już dla polskich klientów.

W konwektorach GEA TC K66 zastosowano osłonę, która podwyższa wydajność cieplną grzejnika, ponieważ wytwarza ciąg powietrza podobny do ciągu kominowego. Sama osłona ma również walory estetyczne. Może być wykonana z różnych materiałów,
a indywidualnie zaprojektowana umożliwia dopasowanie konwektora do każdego wnętrza.

- Pomieszczenia o dużych połaciach okiennych mogą sprawiać trudności w ogrzaniu,
a użytkownicy często odczuwają nieprzyjemny przepływ zimnego powietrza nad podłogą. Dzieje się tak, ponieważ na zimnych powierzchniach okien lub ścian ochładza się powietrze wewnątrz pomieszczenia, a następnie opada ku podłodze. Montaż konwektora możliwie blisko okna i na całej jego szerokości jest najskuteczniejszym sposobem na regulację ruchu powietrza i równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. K66 dowodzą, że takie rozwiązanie może być również sposobem na efektowne wykończenie nowoczesnego wnętrza – mówi Monika Błażejewska-Grudniok, dyrektor GEA TC.

Nowe konwektory GEA TC mogą być montowane pod podłogą. W takim ułożeniu ruszt nakrywający konwektor jest dostosowany kolorystycznie i materiałowo do wystroju wnętrza.

Konwektory K66 zaprojektowane przez firmę GEA TC zbudowane są z eliptycznych rur stalowych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz lamel z blachy stalowej. Dzięki zastosowaniu rur eliptycznych K66 posiadają niższy opór powietrza oraz wyższą sprawność żeber w porównaniu do rur okrągłych. Poprzez cynkowanie ogniowe uzyskano wysoki współczynnik przepływu ciepła oraz bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. K66 charakteryzują się ponadto małą bezwładnością cieplną – ich czas nagrzewania jest jednym z najkrótszych wśród konwektorów dostępnych obecnie na rynku.

Nowy produkt GEA TC może znaleźć zastosowanie w prywatnym budownictwie mieszkalnym, pomieszczeniach biurowych, a także w szkołach, halach sportowych, czy
w kościołach.
Każdorazowo dobór i produkcja konwektorów K66 firmy GEA Technika Cieplna odbywa się według indywidualnych potrzeb i zamówień klientów.
###
Informacje dotyczące GEA Technika Cieplna Sp. z o.o.

GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. od ponad 10 lat produkuje wysokosprawne wymienniki ciepła na bazie eliptycznych rur żebrowanych. Jest jedynym producentem tych urządzeń w Polsce. Wysokosprawne wymienniki ciepła są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, jako elementy instalacji nagrzewnic lub chłodnic, aparatów grzewczo-wentylacyjnych, odzysku ciepła ze spalin czy komór suszarniczych i lakierniczych. Rocznie GEA TC produkuje ok. 5 tysięcy wymienników. Ponad 90 proc. produkcji jest eksportowana.

Firma zatrudnia 100 osób. Hale produkcyjne GEA TC zajmują powierzchnię około około 10 000m2.

GEA TC powstała w 1994 r. GEA Industriebeteiligungen GmbH z Bochum i APC-Metalchem w Opolu zawiązały wtedy spółkę GEA Metalchem Technika Cieplna sp. z o.o. Cztery lata później holding GEA AG przejął udziały Metalchmu. Od tego momentu opolska firma istnieje pod nazwą GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. Spółka należy do koncernu GEA, który zrzesza 200 firm w 50 krajach na całym świecie.

Wyroby firmy GEA Technika Cieplna posiadają certyfikaty jakości wydane przez RWTŰV Essen, Lloyd’s Register of Shipping, Det Norske Veritas, TŰV Wien i Urząd Doboru Technicznego.
W 2003 r. został wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001.


Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości