Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Atrakcyjność inwestycyjna wojewóctw
Według raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w rankingu „atrakcyjności inwestycyjnej” województw, w czołówce znalazły się województwa śląskie, dolnośląskie i mazowieckie. Co o tym decyduje?

Atrakcyjne województwa

Na ocenę zainteresowania przedsiębiorców terenami pod inwestycje wpływa wiele czynników. Są to głównie: działalność przemysłowa, usługowa oraz zaawansowanie technologiczne regionu. Ciekawe inwestycyjnie tereny gwarantują potencjalnemu inwestorowi różnorodne korzyści. - Najważniejsze są maksymalizacja zysków i minimalizacja ryzyka niepowodzenia - mówi Witold Sadowski współwłaściciel jednego z deweloperów wrocławskich realizujący budowę kompleksu Hubska Centre – Wybraliśmy Dolny Śląsk ze względu na wiele korzystnych czynników, głównie poziom rozwoju gospodarczego.

Inwestowanie wskazane

Dostępność transportowa, poziom rozwoju infrastruktury gospodarczej– to główne kryteria brane pod uwagę przy ocenie atrakcyjności województw. Współczesny przedsiębiorca musi wszystkie z tych czynników dokładnie przeanalizować, aby wybrać odpowiednie miejsce dla swojej inwestycji. Przykładowo dostępność transportowa wiąże się z umożliwieniem dostaw surowców, produktów gotowych czy też zapewnieniem warunków transportu pasażerskiego. Największy wzrost liczby przewozów pasażerskich w roku ubiegłym odnotowano na wrocławskim lotnisku. Bardzo ważnym aspektem jest liczba miejsc noclegowych. Z badań GUS wynika, że trwałą przewagę w tej kategorii, mają województwa o dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, a więc tereny Polski północnej i południowej. Statystycznie liczba miejsc noclegowych przypadających na jeden kilometr kwadratowy jest największa w województwie mazowieckim, następnie na Górnym i Dolnym Śląsku. – Jedna z naszej inwestycji - Hubska Centre będzie miała w swojej ofercie mieszkania z usługami hotelowymi. Decyzja o stworzenia tego typu obiektu wynika z dużego zapotrzebowania na miejsca noclegowe we Wrocławiu – tłumaczy Witold Sadowski.

Aktywność lokalnych władz i samorządów jest także istotnym kryterium w ocenie. W poszczególnych regionach jest ona bardzo zróżnicowana, co wynika głównie z liczby dostępnych ofert lokalizacyjnych. Wyraźnym liderem według PAiIZ pod tym względem jest województwo dolnośląskie.

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości