Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Cienkowarstwowe tynki dekoracyjne
Kiedy w 1952r. szwajcarski mistrz malarski Silvio Pietroboni wprowadził cienkowarstwowe tynki dekoracyjne do powszechnego użytku, nikt nie wróżył im wielkiego sukcesu. Stałe ulepszanie receptur doprowadziło do pojawienia się na rynku mas o wysokiej jakości i bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dziś materiał ten przeżywa w budownictwie prawdziwy renesans. Jednym z powodów jest szeroka akcja termomodernizacyjna obiektów starych i nowo wznoszonych. Gotowe masy tynkarskie wykorzystywane są głównie jako warstwa wykończeniowa we wszystkich systemach ociepleń ścian zewnętrznych, ale także na murach jednowarstwowych. Coraz częściej popularne tynki dekoracyjne pojawiają się także we wnętrzach. Ich parametry techniczne pozwalają na uzyskanie estetycznych i niezwykle odpornych na uszkodzenia mechaniczne powłok wykończeniowych w pomieszczeniach o dużym obciążeniu - klatki schodowe, hale, poczekalnie itp.

Praktyczność i wygoda

Masy tynkarskie produkowane są w postaci gotowych do użycia mieszanek lub past. Do części materiałów, głównie mineralnych, należy dodać jedynie wodę, reszta bazująca na spoiwie organicznym wymaga tylko zamieszania. Wykonawcy nie muszą tracić czasu na przygotowanie mieszanek, a to pozwala na uzyskiwanie wysokich wydajności i powtarzalności prac wykończeniowych. Ponadto stosując gotowe, barwione masy tynkarskie zmniejszamy koszty wykonania o koszt farb i robociznę. Istotnym atutem jest znaczne ograniczenie czasu trwania prac, który obecnie (krótkie cykle inwestycji) jest często najważniejszy dla inwestora.

Bardzo modne, kolorowe

W modzie na tynki kryje się fascynacja kolorami. Na topie są: czerwienie, pomarańcze, ciepłe lub rozbielone żółcie, greckie błękity i zieleń. Do barwienia współczesnych tynków mogą być używane pigmenty organiczne umożliwiające uzyskiwanie niemal nieograniczonej palety barw. Firma Baumit - producent materiałów budowlanych - posiada w swojej ofercie 200 kolorów w palecie COME Colours Of More Emotion, dla których uzupełnieniem jest najnowsza kolekcja 30 intensywnych kolorów ArtLine.
Intensywne odcienie barw tynków i farb elewacyjnych natychmiast przyciągają wzrok. Dzięki żywej kolorystyce i szerokim możliwościom technicznym, Baumit jest w stanie uzyskać niepowtarzalny charakter każdej elewacji.
Jedną z najważniejszych zalet tynków dekoracyjnych stosowanych we wewnątrz jest to, że bardzo dobrze wyglądają zarówno w tradycyjnych jak i w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach. Możliwość uzyskania wielu kolorów w różnej gradacji ziaren i dowolnej możliwości fakturowania pozwala zaspokoić gusta nawet najwybredniejszych klientów.


Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości