Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Na ratunek starym kamienicom.
Nowe technologie i systemy wprowadzane przez producentów materiałów budowlanych stwarzają olbrzymie możliwości przy rewitalizacji starych budynków.

Ogólnopolski kongres konserwatorski stworzył koncepcję, zakładającą, że opieką nad zabytkami zajmą się samorządy. Stopniowe oddawanie władzy w tym temacie może pomóc w rewitalizacji wielu cennych obiektów.

Każda renowacja jest szeroko zakrojonym i skrupulatnie zaplanowanym przedsięwzięciem budowlanym. W przypadku starych, zniszczonych budynków działania muszą być szczególnie przemyślane i wdrażane krok po kroku. Niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów, a nawet całych systemów -proporcjonalnych do skali zaplanowanej renowacji.
Dbałość o to, aby zabytki nie zniknęły z krajobrazu, stanowi narodowy obowiązek. Niestety wiele wspaniałych budynków ulega nieodwracalnym zmianom. Kruszeją tynki, pojawia się wilgoć, odpadają ozdabiające je rzeźby.
Szeroki wybór preparatów przeznaczonych do renowacji obiektów, umożliwia w pełni eliminację przyczyn powstawania wszelkich uszkodzeń i zniszczeń, niezależnie od tego, czy zabytkowa elewacja została naruszona przez upływ czasu, czy też zniszczona, na przykład wskutek powodzi.

Co nowego na rynku?

Firma Baumit proponuje kompleksowe rozwiązania pod znaną marką BaumitBayosan. To paleta produktów, stanowiąca obecnie jedno z najbogatszych i najnowszych rozwiązań wykorzystywanych przy renowacji zawilgoconych i zasolonych murów.
W ofercie znajdziemy szeroką gamę tynków renowacyjnych posiadającą certyfikat WTA, produktów do renowacji fasad oraz do renowacji konstrukcji słupowo-ryglowych, występujących również pod nazwą mur pruski.
Innym sprawdzonym pomysłem jest system Baumit open®, nie powodujący kondensacji pary wodnej wewnątrz ocieplonego muru, dzięki czemu nadaje się do stosowania zarówno w starych, jak i nowych budynkach.

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
Buda dla psa - sklejka czy p=c5=82yta MF...
dodatkowy filtr powietrza do wentylacji ...
czyszczenie studni - ciag dalszy
=c5=9aciany zelbet vs porotherm
Dom z kontenera .CD.
syfony w kanalizacji
WM kilka pyta=c5=84
Rura ocieplana do wentylacji - problem
Dom ze z=c5=82ota ;)
Buda dla psa - czy da si=c4=99 zast=c4=8...
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości