Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Baumit - rusza budowa
21 kwietnia w Łowiczu uroczyście zostanie wkopany kamień węgielny pod inwestycję wartą 10 milionów euro. Tym samym budowa nowej fabryki czołowego austriackiego producenta materiałów budowlanych- firmy Baumit( siedziba we Wrocławiu) zostanie oficjalnie rozpoczęta. Otwarcie zakładu planowane jest na październik.


Budowa ruszyła


Trzecia fabryka
Łowicz - to trzeci po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie zakład produkcyjny firmy Baumit w Polsce. W Łowiczu zostanie uruchomiona produkcja wyrobów do tej pory mniej aktywnych na rynku, między innymi jastrychów i tynków cementowo-wapiennych. Szacuje się, że nowa fabryka będzie w stanie wyprodukować ich 200 tys. ton rocznie.

Aspiracje
Baumit przygotowuje już rynek budowlany na nowe moce produkcyjne. Rok 2005 był bardzo dobrym okresem na podjęcie w tym zakresie konkretnych działań. Firma podpisała kilkadziesiąt umów z firmami handlowymi, tworząc sieć Autoryzowanych Partnerów Sprzedaży. Te działania w znaczny sposób umocniły pozycję firmy Baumit zarówno na rynkach regionalnych jak i w skali ogólnopolskiej. Baumit w perspektywie 2010 r. chce zdobyć pozycję producenta, który będzie zajmował jedno z czołowych miejsc na rynku wyrobów budowlanych. Kluczowe dla tych zamierzeń będzie odpowiednie wykorzystanie mocy produkcyjnych z nowej fabryki.

Buduje się
Prace budowlane rozpoczęto 21 kwietnia w specjalnie przygotowanej strefie inwestycyjnej, na 3 hektarowej działce. Zakład produkcyjny w Łowiczu powstaje przy ulicy Prymasowskiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 14, a jednocześnie obwodnicą miasta od strony zachodniej Łowicza. - Nowy obszar inwestycyjny ma zostać skomunikowany z trasą nr 14 poprzez utworzenie ronda, które poprawi także bezpieczeństwo ruchu drogowego. – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Łowicza Robert Stępniewski - Do miejsca inwestycji doprowadzone zostaną media, w tym gaz ziemny. Dzięki przedsięwzięciu najbliższa okolica zostanie zaopatrzona w nowy nośnik energetyczny.
Otwarcie fabryki planowane jest na październik 2006 roku.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz miejskich i gminnych i miejscowe władze kościelne. Poświęcenia kamienia dokonał bp Alojzy Orszulik

Miejsca pracy
Budowa zakładu w Łowiczu oznacza nowe miejsca pracy i szanse na rozwój dla powiatu łowickiego, w którym dziś stopa bezrobocia wynosi 13.7%. Urzędnicy nie ukrywają, że powstała strefa ekonomiczna przyczyni się do rozwoju Łowicza i w jakimś stopniu pozwoli zredukować bezrobocie - W mieście Łowicz jest ono niewielkie w stosunku do średniej krajowej, bo wynosi około 11% , ale każde miejsce pracy jest na wagę złota, zatem i te są przyjmowane z dużym zadowoleniem – podaje rzecznik magistratu. W pierwszym roku działania Baumit chce zatrudnić 40 pracowników. Wybrani kandydaci w początkowej fazie rekrutacji przejdą szereg szkoleń i kursów w innych już istniejących zakładach firmy Baumit.

Źródło: iN PLUS

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
Rury na chudziaku czy w styro?
Prawo i przew=c3=b3d ochronno-neutralny ...
Chi=c5=84skie d=c4=99tki
Re=3a czym zedrze=c4=87 star=c4=85 farb=...
Zamkni=c4=99cie kuchni
czym zedrze=c4=87 star=c4=85 farb=c4=99 ...
Pytanie o fotowoltanike
Re=3a Przyda=c5=82by si=c4=99 kolejny pr...
e komputerowcy
czym zedrze=c4=87 star=c4=85 farb=c4=99 ...
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości